Bitcoin Futures Market Crumbles with Price Slumps

Skrajna zmienność na rynku kryptokurrency spowodowała falowy ruch na rynku Bitcoin [BTC]. BTC osiągnęła roczny szczyt w wysokości 12,473 dolarów 17 sierpnia, a presja na sprzedaż nasiliła się, powodując spadek ceny z tego szczytu. Jednak 2 i 3 września na rynku BTC nastąpiła masowa likwidacja długów, a cena osiągnęła 9 987,86 USD. Po raz pierwszy od siedmiu tygodni cena BTC spadła poniżej 10 tys. dolarów, ale wielu inwestorów spodziewało się, że tak się stanie.

Likwidacja skoków cen na wysypiskach śmieci
Duża zmienność spowodowała dużą likwidację na rynku BTC. Według Skew, dostawcy danych, BitMEX był świadkiem całkowitej godzinowej likwidacji 276 milionów dolarów The News Spy w ciągu ostatnich trzech dni. Spośród wszystkich likwidacji 261 mln USD stanowiły likwidacje typu sell-lliquidations, podczas gdy pozostałe 15 mln USD stanowiły likwidacje typu buy. Na rynku nastąpiła jednak większa likwidacja, podobnie jak w lipcu 2019 roku.

Udział i przejęcie udziału w wysokości 150.000 USDT

W dniu 4 września również BTC uległa dalszej dewaluacji, ponieważ w ciągu jednej godziny na BitMEX-ie zlikwidowano około 75 milionów dolarów długości.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Viking Conquest! Zagraj teraz!
Zainteresowanie spada w miarę kurczenia się rynku
Presja na sprzedaż spowodowała również, że w ciągu miesiąca ogólny otwarty interes spadł z 5,689 mld USD do 3,602 mld USD.

Wraz ze wzrostem sprzedaży w dniu 3 września, otwarty interes BitMEX XBTUSD również gwałtownie spadł z 780,94 mln USD do 622,01 mln USD. Jednakże, pomimo spadku zainteresowania rynkiem, 3 września był najbardziej aktywną sesją miesiąca dla Bitcoin. Według Skew, BTC spot przekroczył w sumie 1 mld dolarów, podczas gdy Coinbase osiągnął 327 mln dolarów, a za nim uplasował się LMAX Digital z 294 mln dolarów.

W górę i w dół?
Chociaż największy składnik aktywów kryptograficznych ucierpiał w ciągu ostatnich kilku dni, inwestorzy oczekiwali, że jego cena wypełni lukę w handlu na giełdzie Chicago Mercantil Exchange [CME]. Historycznie rzecz biorąc, luka ta została wypełniona poprzez wcześniejsze lub późniejsze wycofywanie się ceny z powrotem do luki. W czasach prasy Bitcoin był przedmiotem handlu na poziomie 10.218 dolarów z limitem rynkowym wynoszącym 191.43 miliardy dolarów.