Dlaczego jeden z analityków Bitcoinów na łańcuchu

Dlaczego jeden z analityków Bitcoinów na łańcuchu rzuca niedźwiedzia na cenę BTC, na razie

Kilku wybitnych analityków i inwestorów zmieniło krótkoterminową neutralność na nieco niedźwiedzią na Bitcoin, ponieważ BTC walczy o odzyskanie 33.000 dolarów.

Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant i analityk łańcucha, mówi, że Bitcoin (BTC) jest na razie neutralny wobec krótkoterminowych niedźwiedzi.

Istnieją dwa główne wskaźniki, które okazały się przydatne w zauważeniu odwrócenia trendu w trwającym cyklu byka.

Po pierwsze, za każdym razem, gdy pojawiła się premia za Coinbase, co oznacza, że BTC handluje wyżej na Coinbase niż na Binance, na przykład, BTC widziała byczy impet. Po drugie, impet Bitcoin Bank wzmocnił się, gdy zobaczył duże odpływy z Coinbase.

Jednak w ciągu ostatnich kilku dni, żaden z tych dwóch wskaźników nie wykazał żadnej mocy pozostającej, ponieważ metryka zanurzyła się na negatywnym terytorium 24 stycznia.

Kiedy nastroje na rynku Bitcoinów znów się poprawią?

Bitcoin najprawdopodobniej znajdzie odnowiony rajd byków, jeśli premia na Coinbase konsekwentnie pojawia się z dużymi odpływami.

Połączenie tych dwóch wskaźników sugerowałoby, że osoby o wysokich dochodach gromadzą Bitcoin po raz kolejny. Ki wyjaśniła:

„Będę utrzymywał moje niedźwiedzie uprzedzenia, dopóki nie pojawią się znaczące premie na Coinbase i odpływy Coinbase“. $BTC potrzebuje USD spotów od inwestorów instytucjonalnych, aby rozpocząć kolejny bieg byków.“

Popularna opowieść o ostatnim rajdzie Bitcoinów jest taka, że wysoko postawione osoby i inwestorzy instytucjonalni zdobywają BTC przy każdym spadku.

Oprócz dwóch wskaźników związanych z Coinbase-related, stabilne napływy monet jest kolejną ważną metryką, która może zauważyć nowy rajdowy browar.

Ki zauważyła, że napływ stabilcoinów na giełdy jest często potężnym sygnałem dla rajdu, ponieważ pokazuje on wejście kapitału z boku na rynek krypto walutowy.

Na przykład, gdy napływ stabilnych trunków wzrósł 22 stycznia, BTC przystąpiło do rajdu o około 6% w ciągu następnych 24 godzin. Powiedział:

„Ten wskaźnik jest jednym z potężnych sygnałów na łańcuchu z całkiem dobrym wskaźnikiem trafień. Można przewidzieć natychmiastowy wzrost w krótkim czasie, niezależnie od ogólnego trendu rynkowego. Jest to liczba depozytów stablecoins na wszystkich giełdach, co oznacza, że inwestorzy próbują wysyłać stabilcoins na giełdy, aby kupić krypto. Na przykład, jeśli ta wartość osiągnie 80, możemy założyć, że 80 osób próbuje złożyć depozyt na giełdzie w jednym bloku, w ciągu 15 sekund“.

Jak nisko pójdzie BTC?

W przewidywalnej przyszłości, jeśli Bitcoin nadal będzie handlował na boki, niektórzy inwestorzy przewidują spadek BTC do 27.000$.

Pseudonimowy inwestor znany jako „CJ“ podzielił się potencjalnym scenariuszem, w którym BTC może spaść do poziomu około 26.000$ do 27.000$.
Wykres cen Bitcoinów z kluczowymi liniami. Źródło: TradingView.com, CJ

Jednak nawet w najgorszym przypadku analitycy generalnie nie widzą spadku ceny Bitcoinu do niskiego poziomu 20 000 USD. Inwestor napisał:

„Ten kanał może być tą samą rzeczą, która uniemożliwia retest 20k“. W oparciu o ten wykres, słodki punkt dla dipu jest pomiędzy 23-27k.“

Chociaż krótkoterminowe wskaźniki na łańcuchu sygnalizują nieco niedźwiedzią perspektywę, nie wskazują na prawdopodobieństwo głębokiej korekty.

Spadek Bitcoinów do około 20.000 dolarów, poprzedni rekord wszech czasów, oznaczałby 35% spadek w stosunku do obecnego poziomu. Takie zdarzenie jest mało prawdopodobne, ale handlowcy powinni być świadomi możliwości wystąpienia czarnego łabędzia, np. regulacyjnego clampdown lub głośnego pozwu przeciwko głównemu graczowi w branży.